O mně

Kdo jsem?

Dobrý den! Než vám povím něco víc, nejprve bych se rád představil. Jmenuji se Tomáš Kopecký a jsem 22letý rodilák z Týnce nad Sázavou – městečka poblíž Prahy. Právě v okolí mé domoviny plné krásné přírody vznikla velká část mého portfolia. Přestože mě chuť cestovat zavede i do jiných úžasných míst naší země, stále se do Týnce rád vracím a nacházím zde nové podněty k focení. Možná pro svůj původ se mým nejoblíbenějším žánrem stala příroda. Jistě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že právě rozmanitost přírody a její klid jsou nezaměnitelné. A ve spojení s mým největším koníčkem je pro mě toto hlavní zdroj odpočinku.

Má cesta

Fotit jsem začal ještě před nástupem do první třídy. Všechno začalo malým kompaktem od strýčka, kde kvalita fotek byla opravdu minimální. Potýkal jsem se například s šílenou kompozicí, nízkou výdrží baterie nebo malým displejem. Jako dítě jsem měl z fotek ale velkou radost. Na výletech s rodinou mi děda dovoloval vyzkoušet si také jeho vlastní foťák. Ve školních letech jsme se s kamarády věnovali grafice a jeden z nich si pořídil zrcadlovku. Jeho fotky mě uchvátily, a tak jsem pořídil lepší kompakt. Poté už byl znát opravdový zájem o fotografii, a tak kompakt brzy vystřídala má první zrcadlovka.

Focení jako práce

Láká mě pracovat jako profesionální fotograf? Mým záměrem bylo fotit lidi na zakázku, ale později jsem zjistil, že to není nic pro mě. Relax totiž střídala povinnost a stres kvůli zodpovědnosti za fotky. Fotíte-li v exteriéru, ne vždy vše vyjde podle představ – ve hře je počasí nebo světelné podmínky. Důležitá je i komunikace s modelem a jeho zkušenosti. Není to jen o cvakání, jak si lidé často myslí. Spoustu času zabere hlavně následné sezení za monitorem a úprava fotek. Proto jsem tomuto nápadu řekl ne a od té doby se focení chci věnovat primárně za účelem odreagování.

Budoucnost

Snem snad každého fotografa, ať už amatérského nebo profesionálního, je cestovat všude možně po světě a zachycovat různé okamžiky. A to si přeji i já. Zároveň chci inspirovat lidi k různým výletům. Rád bych, aby mé fotky stále bavily a aby se nad nimi lidé v téhle uspěchané době aspoň na chvíli pozastavili a pokochali se. A snad i prohlížení mého portfolia bude pro někoho odpočinkem, stejně jako já považuji za odpočinek samotné focení.